Olej konopny na włosy – jak działa, jak stosować?

In: Olejarnia On:

Zdrowe, lśniące i mocne włosy to marzenie zarówno pań, jak i panów. Aby uzyskać ten efekt, należy odpowiednio zadbać nie tylko o same pasma, lecz i o skórę głowy. Jak to zrobić? Częste zabiegi fryzjerskie, używanie suszarki z gorącym strumieniem powietrza, prostownicy, intensywne upały, mrozy – to wszystko negatywnie wpływa na kondycję włosów, trwale osłabiając ich strukturę. Również w wyniku nieodpowiedniej diety, ubogiej w witaminy i mikroelementy, silnego działania stresu lub niedostatecznej ilości snu kosmyki mogą stać się bardziej suche, osłabione i częściej wypadać. Olej konopny na włosy może okazać się pomocny w takich sytuacjach. Dzięki zawartości składników odżywczych stwarza szansę na wzmocnienie struktury włosa oraz polepszenie stanu skóry głowy. Jak konkretnie działa? Kiedy może być stosowany? Wyjaśniamy!

Kluczem do dobrej kondycji skóry głowy, a tym samym możliwości cieszenia się piękna i bujną fryzurą jest właściwa pielęgnacja, czyli dostarczanie wszelkich niezbędnych składników do tego, by w komórkach zachowana została równowaga. Co więcej, warto by były one pochodzenia naturalnego. Tak jest w przypadku oleju konopnego na włosy, który zawiera szereg witamin, w tym: A i E, z grupy B oraz witaminę D, a także wiele mikroelementów jak magnez, cynk, żelazo, potas i wapń, a ponadto kwasy tłuszczowe. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje korzystna proporcja omega-6 do omega-3. W skład tego naturalnego kosmetyku wchodzą również fitosterole, fosfolipidy oraz chlorofil. Takie połączenie składników sprawia, że olej konopny na skórę głowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób w różnym wieku i o różnym typie włosów. Niektórym pomaga też walczyć z takimi problemami, jak łupież, łuszczyca oraz ŁZS (łojotokowe zapalenie skóry).

Olej konopny – do jakich włosów i jak używać?

Ten produkt stosowany jest głównie w przypadku suchych, łamliwych i matowych pasm, niezależnie od przyczyny ich złej kondycji. Takie kosmyki często sprawiają problemy przy rozczesywaniu, szczególnie po myciu, gdy jeszcze są mokre, nadmiernie się puszą i nie są skłonne do modelowania. Co więcej, warto pamiętać, że negatywnie na ich strukturę potrafi wpłynąć również częste farbowanie czy inne inwazyjne zabiegi fryzjerskie. Dzięki używaniu oleju konopnego włosy mogą zostać głęboko odżywione od środka, co przyczynia się do widocznej poprawy ich ogólnej kondycji. Jak natomiast stosować tego typu produkt? Może być on wykorzystywany na potrzeby spłukiwanej po kilkunastu minutach wcierki, maski lub zostać dodany do ulubionego szamponu czy odżywki. W celu przyspieszenia efektów kuracji zaleca się również pozostawienie oleju konopnego na włosach przez całą noc i zmycie go rano. Jeśli chodzi o częstotliwość, warto go stosować regularnie podczas mycia włosów lub w przypadku codziennego wykonywania tej czynności – co drugie, trzecie mycie.

Olej konopny na skórę głowy

Bywa również tak, że zła kondycja włosów jest spowodowana chorobami skalpu. Do najczęstszych z nich zalicza się łupież (suchy lub tłusty), który jest typem grzybicy, łuszczycę, czyli schorzenie o charakterze przewlekłym, oraz wspomniane ŁZS. Jak radzić sobie z takimi problemami? Aby wyeliminować lub złagodzić objawy wymienionych chorób, wymagana jest właściwa pielęgnacja stanowiąca wsparcie leczenia. Olej konopny na łuszczycę sprawdza się wówczas, gdy wstrzymuje jej rozwój poprzez wspomaganie układu odpornościowego i ograniczenie powstawania stanów zapalnych. Ponadto warto wspomnieć, że ten naturalny kosmetyk może również zahamować nadmierne wypadanie włosów oraz spowodowane tym łysienie, a dodatkowo przyczynić się do szybszego wzrostu nowych kosmyków. Olej z konopi może być też stosowany na skórę i paznokcie w celu poprawy ich kondycji.

W 100% naturalny, bogaty w witaminy, kwasy tłuszczowe i inne składniki odżywcze, a przy tym niedrogi olej konopny stosowany na skórę głowy cieszy się coraz szerszym zainteresowaniem jako produkt kosmetyczny do pielęgnacji ciała i włosów. I Ty wypróbuj jego działanie!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń February March April May June July August September October November December