Olej kokosowy – jaki ma wpływ na zęby?

In: Olejarnia On:

Bez wątpienia wygląd zębów wpływa na poczucie atrakcyjności. Równe, w odcieniach idealnej bieli, bez stanów zapalnych sprzyjają szerokiemu uśmiechowi i dzieleniu się nim z innymi. Aby osiągnąć ten efekt, konieczne jest niekiedy zainwestowanie dużej ilości czasu oraz pieniędzy. Choć na rynku działają dentyści i stomatolodzy, a w aptece czy drogerii kupić można różnego rodzaju płyny do płukania jamy ustnej i pasty wybielające, warto wiedzieć, że są też domowe specyfiki na piękny uśmiech, które są uzupełnieniem wizyty u dentysty. Jednym z nich jest olej kokosowy.

Od wieków jest wykorzystywany w kuchni, w medycynie oraz kosmetyce. Cieszy się popularnością zwłaszcza ze względu na swoje zdrowotne i pielęgnacyjne właściwości. Nie tylko warto stosować go jako balsam do ciała czy maskę do włosów. Niezwykle skuteczne może okazać się też wybielanie zębów olejem kokosowym. Co więcej, uznaje się go za produkt, dzięki któremu możesz zapobiegać próchnicy, pozbyć się problemu z krwawiącymi dziąsłami i łagodnych stanów zapalnych jamy ustnej.

Tajemnica pięknego uśmiechu

Jeżeli interesujesz się wybielaniem zębów w gabinecie dentystycznym, musisz liczyć się z dość wysokimi kosztami. Tak samo pasty, które rozjaśniają szkliwo, nie należą często do tanich. Co więcej, nie wszystkie z nich posiadają naturalne składniki. Z tego względu warto postawić na olej kokosowy do zębów. Nie powoduje on zazwyczaj skutków ubocznych, więc w większości przypadków jego stosowanie będzie bezpieczne. Pierwsze efekty możesz natomiast zauważyć już po tygodniu korzystania z tej metody wybielania.

Ulga w stanach zapalanych

Nieregularne lub pobieżne mycie jamy ustnej, osadzanie się na szkliwie kamienia czy też szereg indywidualnych predyspozycji powodują czasami, że dziąsła atakują bakterie. W ten sposób tworzą się stany zapalne. Aby im zapobiegać, również stosować można olej kokosowy do zębów. Przypisuje mu się właściwości łagodzące, a także działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które może przyczynić się do innych korzyści. Ten produkt uznawany jest za wspomagający m.in. na krwawiące dziąsła. Gdy więc przy myciu jamy ustnej zauważysz podczas odpluwania krew, możesz zastosować olej kokosowy na zęby. To dodatkowo pozwoli pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust.

Skuteczne zapobieganie próchnicy

Jak chronić się przed próchnicą? Co zrobić, by zachować przez lata zdrowe zęby? Te pytania zadaje sobie wiele osób, dla których szeroki uśmiech jest bardzo ważny. Istnieje na to naturalny sposób. Otóż również w tym przypadku stosuje się olej kokosowy na zęby. Niestety atakująca próchnica osłabia szkliwo i powoduje często wymagające kosztownego i bolesnego leczenia zmiany. Czy nie lepiej w porę im zapobiegać? Regularne stosowanie oleju kokosowego na zęby może przyczynić się do ochrony przed próchnicą.

Najpopularniejsze metody używania oleju kokosowego do higieny jamy ustnej

Jak wykorzystywać ten produkt w codziennej pielęgnacji? To bardzo proste! Jeden ze sposobów to płukanie zębów olejem kokosowym. Wystarczy przygotować niewielką ilość tłuszczu (1-2 łyżeczki) i lekko go podgrzać. Możesz też włożyć go bezpośrednio do ust, gdzie sam się rozpuści. Następnie płucz zęby. Pamiętaj tylko, by na koniec nie połykać tłuszczu. Koniecznie wszelkie znajdujące się w nim bakterie czy resztki jedzenia muszę być usunięte z organizmu.

 

Oprócz płukania zębów olejem kokosowym istnieje też możliwość mycia nim ich. Jak to zrobić? Możesz użyć do tego tylko tłuszczu lub przygotować z niego domową pastę do zębów. Możesz postawić także na mycie zębów samym olejem kokosowym. Pamiętaj też o systematyczności. To ona jest głównym aspektem skutecznej pielęgnacji jamy ustnej.

Co zawiera olej kokosowy?

Zawarte są w nim witaminy i mikroelementy pochodzenia naturalnego, należą do nich na przykład:

  • witaminy z grupy B;

  • witamina C i E;

  • szereg pierwiastków, m.in.: wapń, cynk, fosfor.

To one sprawiają, że dzięki myciu zębów samym olejem kokosowym, możliwe jest korzystne działanie. Jaki z nich najlepiej stosować? Czy lepszy będzie wybór rafinowanego, a może niepoddanego temu procesowi? Otóż więcej korzystnych właściwości przypisuje się olejowi kokosowemu nierafinowanemu.

Co więcej, poza zastosowaniem tego naturalnego kosmetyku na zęby, można również używać go do pielęgnacji skóry i włosów. Tak wiele opcji sprawia, że coraz częściej gości on w naszych domach i służy do różnych, czasami kilku celów jednocześnie.

Podsumowanie

Marzysz o pięknym i zdrowym uśmiechu? Dzięki stosowaniu oleju kokosowego zęby mogą być bielsze, mocniejsze i odporne na próchnicę. Chcesz poczuć ulgę w stanach zapalnych dotykających dziąsła? A może szukasz sposobu na ich krwawienie? Istnieje wiele problemów, na które wyżej wspominany produkt może korzystnie wpłynąć. Jeśli chodzi natomiast o kwestie estetyczne, warto przetestować wybielanie zębów olejem kokosowym. Ten produkt nabyć możesz już za kilkanaście złotych i cieszyć się efektami używania go na co dzień. Nie tylko sprawdza się on w kuchni, lecz również w medycynie i kosmetyce, o czym świadczą wymienione potencjalne korzyści płukania lub mycia nim zębów.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń February March April May June July August September October November December