Jesteśmy małym rodzinnym przedsiębiorstwem znajdującym się w miejscowości Kościelec, w połowie drogi między Inowrocławiem, a Pakością.

Historia naszej firmy rozpoczyna się w 1994 roku, kiedy to Roman Skrzypek postanawia zająć się produkcją oleju rzepakowego metodą tłoczenia na zimno
i tworzy firmę ZUPH SKOLEJ.

Po uruchomieniu produkcji oleju i makuchu rzepakowego następuje powolny, ale systematyczny rozwój firmy.

W 2010 roku następuje przekazanie firmy synom, Robertowi i Pawłowi, którzy kontynuują prowadzoną przez ojca działalność. Firma zmienia nazwę na SKOLEJ SC.

 Z roku na rok asortyment produktów powiększa się i oprócz produkcji wspomnianego oleju rzepakowego i makuchu, zaczęliśmy produkcję olejów roślinnych, posiadających wspaniałe właściwości zdrowotne dla naszego organizmu, a także wprowadziliśmy do sprzedaży ziarna i pestki, z których te oleje powstają.

Głównym założeniem w produkcji naszych olejów tłoczonych na zimno od początku działalności jest to, aby były one zawsze najwyższej jakości, w pełni naturalne, pozbawione GMO, konserwantów, sztucznych barwników.

Firma Skolej znana jest z tego, że kieruje się w myśl zasady – nie ilość, a JAKOŚĆ. Dlatego produkcja odbywa się w małych partiach , wykonujemy ją sami, ręcznie, dbając o każdy szczegół.  Począwszy od produkcji po rozlewanie w butelki szklane z uwagi na zapobieganie utlenianiu się oleju oraz przechowywanie.

W czasie 24-letniej działalności zdobyliśmy zaufanie szerokiego grona dostawców i odbiorców, którzy cenią sobie naszą uczciwość i rzetelność.

Grono naszych stałych klientów systematycznie powiększa się, co świadczy o tym, że nasze oleje spełniają ich oczekiwania. Dla nich a także dla wszystkich nowych klientów jesteśmy otwarci na dalszy rozwój firmy i wprowadzanie nowych zdrowych produktów.

Dużą rolę w  naszej działalności odgrywa motto mówiące o tym , że JESTEŚMY TYM CO JEMY.  Dlatego kolejną ogromną dla nas satysfakcją jest to ,że  nasze społeczeństwo zaczyna świadomie i zdrowo się odżywiać wzbogacając swoją dietę o najwyższej jakości zdrowe oleje tłoczone na zimno a także ziarna
i pestki, wzbogacające smak i walory zdrowotne potraw.

Mamy ogromną nadzieję, że i Ty dołączysz do szerokiego grona zadowolonych klientów.