Olej konopny w pielęgnacji skóry twarzy. Jak go stosować?

In: Olejarnia On:

Nad tym, jak zadbać o dobrą kondycję cery, zastanawia się wiele osób w różnym wieku – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Często w celu odpowiedniego dobrania kosmetyków oraz produktów pielęgnacyjnych, konieczne jest określenie typu swojej skóry. Sucha, tłusta, a może mieszana? Niekiedy trudno jednoznacznie to stwierdzić. Istnieją jednak produkty uznawane za uniwersalne, których kompozycje mogą działać korzystnie na cerę niezależnie od jej rodzaju. Jednym z nich jest olej konopny pozyskiwany w sposób naturalny z konopi, który wykazuje właściwości określane jako prozdrowotne oraz pielęgnacyjne dla skóry. Jakie zastosowanie znajduje w pielęgnacji skóry twarzy? Aby się dowiedzieć, koniecznie czytaj dalej!

Olej konopny na twarz – efekty, które można osiągnąć

Olej konopny, ze względu na ilość zawartych w nim witamin oraz kwasów, może być wykorzystywany w codziennej pielęgnacji z zamiarem osiągnięcia korzystnych rezultatów w wyglądzie i ogólnej kondycji skóry. W przypadku cery suchej może odpowiednio ją nawilżyć i odżywić. Co więcej, olej konopny na twarz może stanowić wsparcie w walce z trądzikiem, chętnie wybierają go więc osoby, które borykają się z tego typu zmianami. Nie ma obaw przed nakładaniem go na podrażnioną cerę z licznymi wypryskami. Choć stosowanie oleju konopnego na skórę tłustą z pozoru może budzić wątpliwości, warto wiedzieć, że ten produkt z reguły nie przyczynia się do produkcji większej ilości sebum – wręcz przeciwnie, może sprzyjać redukcji przetłuszczania. Wszystko względu na fakt, że jest w stanie działać na cerę normalizująco, dostosowując się do jej typu i często przynosząc szereg korzyści płynących z jego stosowania. Co zaś z cerą noszącą oznaki zmian będących następstwem upływu czasu? Naturalnym procesom starzeniowym skóry też można próbować zaradzić! Olej konopny na zmarszczki stosowany jest bardzo chętnie, ponieważ zdaniem wielu osób wspomaga ich redukcję. W efekcie skóra jest gładsza oraz lepiej odżywiona. Bez wątpienia warto odpowiednio o nią dbać w każdym wieku.

Olej konopny – jak stosować na twarz?

Aby uzyskać najlepsze efekty, warto podchodzić do pielęgnacji cery w sposób przemyślany i dbać o systematyczność. Regularne wykonywanie zabiegów pozwala skórze przyzwyczaić się do pewnych rytuałów i zachować należytą równowagę w gospodarce wodnej. Z tego względu, stosując olej konopny do twarzy, pamiętaj o używaniu go codziennie lub regularnie co kilka dni. Taki produkt można również dodać do swojego ulubionego kremu i nakładać go każdego dnia na oczyszczoną skórę twarzy. W przypadku mężczyzn chętnie jest on używany jako kosmetyk uznawany za łagodzący podrażnienia po goleniu lub też wykorzystywany do nawilżania cery podczas zapuszczania brody. Warto zaznaczyć, że olej konopny na twarz szybko się wchłania, przez co włoski nie pozostają tłuste. Ten naturalny kosmetyk zmiękcza je i czyni przyjemniejszymi w dotyku. Jeśli chodzi natomiast o inne zastosowania produktu, może być on używany również na włosy, paznokcie oraz z zamiarem leczenia drobnych podrażnień skóry, nie tylko w obrębie twarzy. Jak widać, możliwych zastosowań oleju konopnego, jest naprawdę dużo!

Co zawiera olej konopny?

O czym należy pamiętać przy doborze produktów pielęgnacyjnych? Oczywiście bardzo ważny jest ich skład. Kiedy wiadomo już, jak stosować olej konopny na twarz, warto sprawdzić również, co zawiera. W jego skład wchodzi wiele witamin, w tym te wykazujące pozytywne działanie pielęgnacyjne dla skóry: A i E, a także z grupy B oraz D, której suplementacja jest istotna zwłaszcza w okresie zimowym, gdyż w mniejszych ilościach czerpie się ją ze słońca. Poza tym produkt posiada również mikroelementy takie jak cynk, żelazo, wapń i magnez. Olej konopny na skórę zawiera ponadto związki odpowiadające za możliwe działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwutleniające. Na uwagę zasługują też zawarte w nim kwasy tłuszczowe nienasycone – omega 3 oraz 6, a także kwas gamma-linolenowy, lignany oraz fitosterole.

Olej konopny do twarzy to naturalny produkt, którego używanie mogą rozważyć osoby o różnym typie skóry. Dzięki regularnemu stosowaniu można łagodzić zmiany trądzikowe, zmarszczki oraz nawilżyć i odżywić cerę. To godny uwagi sposób na codzienną pielęgnację. Czy znajdzie się również w Twojej kosmetyczce?

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń February March April May June July August September October November December