Olej konopny tłoczony na zimno

Olej konopny tłoczony na zimno

10,00 zł
Brutto

OLEJ KONOPNY SKOLEJ

Olej z konopi tłoczony jest z wyselekcjonowanych odmian polskiej konopi siewnej ( Cannabis sativa), która nie posiada narkotycznych właściwości.

Charakteryzuje go typowo orzechowy smak i zapach oraz posiada zieloną do ciemno zielonej barwę.

Olej konopny z rodzinnej olejarni Skolej trafia do klientów zawsze świeży a także nie został poddany oczyszczaniu, rafinacji oraz filtracji.

Opakowanie
Ilość

OLEJ KONOPNY SKOLEJ

Olej konopny tłoczony jest z wyselekcjonowanych odmian polskiej konopi siewnej ( Cannabis sativa), która nie posiada narkotycznych właściwości. Charakteryzuje go typowo orzechowy smak i zapach oraz posiada zieloną do ciemno zielonej barwę.

PROCES TŁOCZENIA NA ZIMNO W OLEJARNI SKOLEJ

W naszej rodzinnej olejarni olej konopny tłoczony jest na zimno w sposób naturalny w prasach ślimakowych w kontrolowanej przez nas temperaturze nie przekraczającej 40 stopni Celsjusza. Dzięki stosowanej przez nas metodzie tłoczenia na zimno olej konopny zachowuje wszystkie składniki odżywcze znajdujące się w ziarnach.

W kolejnym etapie wytłoczony olej poddajemy naturalnej sedymentacji, która polega na odstawieniu w pojemnikach sedymentacyjnych w celu samoistnego osadzenia się wszystkich pozostałości z procesu tłoczenia. Kiedy upłynie czas sedymentacji olej konopny rozlewamy do ciemnych, szklanych butelek.

Otrzymywany przez nas w ten sposób olej jest w 100% naturalny, nieoczyszczony i nierafinowany.

OLEJ KONOPNY JAKOŚĆ – W PRZYSTĘPNEJ CENIE

O wysokiej jakości naszego oleju konopnego świadczy między innymi, że jest on zawsze świeży, tłoczymy go w krótkich partiach.

Olej konopny jak i inne oleje roślinne z naszej oferty od momentu tłoczenia ziaren, poprzez właściwe przechowywanie(zaraz po wytłoczeniu umieszczamy oleje w lodówce, aby chronić je przed ciepłem i światłem słonecznym) do momentu dystrybucji( w którym zabezpieczamy olej przez światłem, temperaturą i uszkodzeniami podczas transportu styropianowym opakowaniem) powstaje z pasją i starannością.

W JAKI SPOSÓB STOSOWAĆ OLEJ KONOPNY?

Olej konopny jako że tłoczymy go na zimno nie powinien być poddawany obróbce termicznej aby nie doszło utraty właściwości odżywczych. Dlatego nie można go podgrzewać. Olej konopny zachowuje smak i właściwości jedzony na zimno.

Jak zatem można go stosować:

  • Do sosów i pesto

  • idealny do sałatek, warzyw, makaronów

  • na pieczywo

  • jako dodatek do zup.

W jaki sposób przechowywać olej konopny?

Olej konopny należy przechowywać w chłodnym, suchym i zacienionym miejscu.

Po otwarciu najlepiej przechowywać go w ciemnym szkle, w lodówce w temperaturze około 4-10 stopni Celsjusza, aby nie tracił swoich właściwości.

Przydatność do spożycia oleju konopnego z olejarni Skolej wynosi 6 miesięcy od daty wyprodukowania – data ważności znajduje się na etykiecie na butelce.

Kolejne partie oleju mogą nieznacznie różnić się między sobą : kolorem, zapachem i smakiem.

Są to cechy nie mające wpływu na skład oleju.

Dostępne pojemności:

Butelka ciemne szkło 100 ml

Butelka ciemne szkło 250 ml

Butelka ciemne szkło 500 ml

Butelka ciemne szkło 1l

Wartości odżywcze w 100g:

Wartość energetyczna 3700kJ(900kcal)

Tłuszcz, w tym: 100g

  • kwasy tłuszczowe nasycone; 12g

  • kwasy tłuszczowe jednonienasycone; 11g

  • kwasy tłuszczowe wielonienasycone; 77g

Węglowodany, w tym: 0g

  • cukry; 0g

Białko; 0g

Sól. 0g

206 Przedmioty

Zobacz także

3 innych produktów w tej samej kategorii: