Rodzinna olejarnia Skolej S.C. - Skolej SC Robert Skrzypek, Paweł Skrzypek

In: Olejarnia On:

Jesteśmy małym rodzinnym przedsiębiorstwem znajdującym się w miejscowości Kościelec, w połowie drogi między Inowrocławiem, a Pakością.

Głównym założeniem w produkcji naszych olejów tłoczonych na zimno od początku działalności jest to, aby były one zawsze najwyższej jakości, świeże, w pełni naturalne, nierafinowane, niefiltrowane, pozbawione GMO, konserwantów, sztucznych barwników.

Firma Skolej znana jest z tego, że kieruje się w myśl zasady – nie ilość, a JAKOŚĆ. Dlatego produkcja odbywa się w małych partiach , wykonujemy ją sami, ręcznie, dbając o każdy szczegół. Począwszy od produkcji po rozlewanie w butelki szklane z uwagi na zapobieganie utlenianiu się oleju oraz przechowywanie.

PROCES POWSTAWANIA NASZYCH NATURALNYCH OLEJÓW

Oleje produkujemy za pomocą prostej metody mechanicznej, gdzie w sposób naturalny odbywa się tłoczenie na zimno w prasach ślimakowych, w kontrolowanej przez nas temperaturze, która nie może przekraczać 40 stopni Celsjusza.

W kolejnym etapie, po wytłoczeniu olej poddajemy procesowi naturalnej sedymentacji.
Proces ten polega na odstawieniu w pojemnikach sedymentacyjnych w celu samoistnego osadzenia się wszystkich pozostałości z procesu tłoczenia.

W ostatnim etapie, kiedy upłynie czas sedymentacji oleje rozlewamy do ciemnych, szklanych butelek. Następnie przechowyjemy  w lodówkach, aby chronić je przed światłem słonecznym i ciepłem.

Podczas przygotowywania olejów do wysyłki umieszczamy je w specjalne opakowania (styropianowe) termoizolacyjne, dzięki którym olej nie jest narażony na utratę swoich cennych właściwości odżywczych.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń February March April May June July August September October November December