Olej kokosowy na włosy. Jak stosować?

In: Przepisy On:

Olejowanie włosów olejem kokosowym to jeden z najpopularniejszych trików kosmetycznych ostatnich lat. Ze względu na skład bogaty w substancje odżywcze, olej kokosowy świetnie nawilża i ochrania włosy przed zniszczeniem. Sprawdź, jak olejować włosy olejem kokosowym.

Olej kokosowy na włosy - właściwości

Dlaczego olejek kokosowy na włosy cieszy się tak dużą popularnością? Wszystko dzięki bogactwu wartości odżywczych, jakie znaleźć można w tym coraz częściej stosowanym produkcie. Olej kokosowy, szczególnie nierafinowany, czyli wytłaczany metodą na zimno, jest bowiem prawdziwym skarbcem witamin i innych drogocennych składników, które doskonale wpływają na stan naszej skóry, włosów i paznokci. Olej kokosowy ma działania nawilżające, regenerujące i odżywcze. Występująca w nim witamina E może poprawić krążenie skóry głowy, jednocześnie regulując ilość wydzielanego sebum. Witamina A stanowi natomiast budulec struktury włosa i wpływać może na jego odporność na uszkodzenia. Dodajmy do tego mnóstwo minerałów, a zyskamy kosmetyk, który zapewnia włosom niezwykłą siłę, elastyczność i gładkość. A wszystko w przystępnej cenie, która w porównaniu ze specjalistycznymi odżywkami i maskami oferowanymi w drogeriach jest naprawdę bardzo niska.

Jak stosować olej kokosowy na włosy?

Olejowanie włosów olejkiem kokosowym jest stosunkowo proste, ale może budzić pewne wątpliwości. Kto powinien skorzystać z tej metody? Czy olej kokosowy nie prowadzi do przetłuszczania się skóry głowy? Lepiej nakładać olej kokosowy na włosy suche czy mokre? Jak zmyć olej z włosów? Aby olejowanie się udało, warto się do niego przygotować. Włosy najlepiej lekko zmoczyć - mokrą szczotką albo pod prysznicem. Osuszone z nadmiaru wody pokryj olejem kokosowym - samodzielnie, w ilości uzależnionej od porowatości i długości włosów. Włosy pokryte substancją owiń ręcznikiem i zmyj po kilku godzinach. Olej kokosowy możesz nałożyć też na włosy na noc. W jaki sposób umyć później głowę? Polecane jest tutaj tzw. emulgowanie - czyli nałożenie na włosy najpierw odżywki, a potem szamponu. Konieczne może być dwukrotne powtórzenie tej czynności.

Olej kokosowy na włosy - efekty

Olejowanie włosów olejem kokosowym może dać bardzo szybkie i widoczne efekty. Włosy potraktowane olejem kokosowym są gładkie, lśniące i bardziej sypkie. Po kilku miesiącach używania oleju zauważysz, że kosmyki są gęstsze, odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i rzadziej wypadają. To rezultat, który ucieszy przede wszystkim posiadaczki niskoporowatych, suchych i zniszczonych włosów.

Olej kokosowy na skórę głowy z tendencją do przetłuszczania warto stosować natomiast rzadziej i z umiarem - olej pozostawiać na włosach do maksymalnie godziny, a potem obficie zmyć. Ponieważ olej kokosowy pomaga regulować nadmiar sebum, posiadaczki włosów przetłuszczających nie powinny jednak zupełnie z niego rezygnować. Szczególnie, że olej kokosowy wpływa też doskonale na porost włosów - wzmacnia mieszki włosów i stymuluje je do wytwarzania nowych. Dzięki temu włosy są gęstsze i dłuższe, a Ty możesz podcinać je częściej, żeby regularnie pozbywać się zniszczonych końcówek.

Olej kokosowy to naturalny i tani produkt, który pomoże Ci uzyskać piękne, zdrowe i lśniące włosy. Regularne olejowanie skóry głowy może wpłynąć pozytywnie na porost, gęstość i blask Twoich kosmyków.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń February March April May June July August September October November December