Pizza na spodzie z mąki kokosowej

In: Przepisy On:

Pizza jest lubianą przez wielu włoską potrawą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby upiec ją w domu z ulubionymi dodatkami i dużą ilością sera. My natomiast proponujemy alternatywny wariant pizzy, bazujący na mące kokosowej.

Pizza z mąki kokosowej – czy można taką upiec?

Jeśli myśl o przygotowaniu pizzy przywołuje u Ciebie wspomnienie wytrawnego wypieku z różnego rodzaju mięsnymi lub warzywnymi dodatkami, to wyraźnie słodka mąka kokosowa może wydawać Ci się dziwna jako podstawa ciasta do niej. W niniejszym artykule spróbujemy przekonać Cię do wykorzystania niezwykłych właściwości mąki kokosowej do przygotowania chrupiącego, lekkiego ciasta na pizzę. Niestety, przyrządzenie ciasta na pizzę z mąki kokosowej z drożdżami absolutnie się nie uda. Jak więc upiec pizzę na spodzie z mąki kokosowej? Odpowiedź poniżej!

Przepis na keto ciasto na pizzę z mąki kokosowej 

Przedstawiamy nasz najnowszy przepis na ciasto na pizzę z mąki kokosowej. Jest on bardzo szybki i niezwykle wydajny. Jak przygotować ciasto?

Składniki:

    • 1/4 szklanki mąki kokosowej,

    • 4 jajka,

    • 30 ml wody w pokojowej temperaturze,

    • 15 g ulubionych przypraw (opcjonalnie),

    • duża szczypta soli,

    • 100 g startego, twardego żółtego sera.

Przygotowanie:

    1. W misce ubij jajka, wodę oraz przyprawy. Dodaj mąkę i dobrze wymieszaj ręcznie lub z pomocą miksera, żeby ciasto było gładkie. Dodaj do ciasta starty ser, wymieszaj i odstaw tę mieszankę na 5-10 min do zagęszczenia. Mąka kukurydziana ma właściwości higroskopijne, dość szybko wchłania wodę, dlatego dopiero po kilku minutach uzyskasz ciasto o odpowiedniej konsystencji. 

    2. Przykryj blachę do pieczenia papierem pergaminowym i posmaruj dowolnym olejem roślinnym. Wyłóż ciasto na tak przygotowana blachę i wyrównaj z pomocą silikonowej łopatki. Włóż ciasto do nagrzanego do 200 stopni piekarnika i wypiekaj przez 12-15 min, aż zauważysz, że krawędzie ciasta zaczynają się wyraźnie podpiekać na złoty kolor.

Pizza z mąki kokosowej może być przygotowana z różnymi dodatkami, o których poniżej.

Pizza na spodzie z mąki kokosowej – propozycje dodatków

Pizza na spodzie z mąki kokosowej może zawierać różnorodne dodatki. Warunkiem ich wprowadzenia jest wyżej opisany proces podpieczenia spodu. Uwzględniając specyfikę mąki kokosowej, niestety nie możemy wypiekać pizzy wraz z dodatkami, jak to się odbywa w przypadku klasycznej wersji tej potrawy. Dopiero po wyjęciu podpieczonego ciasta na pizzę z mąki kokosowej jest czas na dodawanie różnych składników: sosu oraz warzyw, wędlin i innych ulubionych komponentów. Do wyżej opisanej porcji ciasta polecamy Ci użyć około 250 ml sosu pomidorowego oraz 100 g startego sera, resztę składników zaplanuj wedle uznania. Posmaruj więc pizzę sosem, połóż ulubione dodatki i posyp serem. Następnie przełącz piekarnik na funkcję grill w tej samej temperaturze i podpiekaj ją jeszcze przez kilka minut, aż zobaczysz, że ser się dostatecznie stopił. Podawaj ze świeżo posiekaną zieleniną: oregano lub bazylią. 

Mamy nadzieję, że pizza z mąki kokosowej przypadnie Ci do gustu! 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń February March April May June July August September October November December