Rodzinna olejarnia Skolej S.C.

Jesteśmy małym rodzinnym przedsiębiorstwem znajdującym się w miejscowości Kościelec, w połowie drogi między Inowrocławiem, a Pakością.

Głównym założeniem w produkcji naszych olejów tłoczonych na zimno od początku działalności jest to, aby były one zawsze najwyższej jakości, świeże, w pełni naturalne, nierafinowane, niefiltrowane, pozbawione GMO, konserwantów, sztucznych barwników.

Firma Skolej znana jest z tego, że kieruje się w myśl zasady – nie ilość, a JAKOŚĆ. Dlatego produkcja odbywa się w małych partiach , wykonujemy ją sami, ręcznie, dbając o każdy szczegół. Począwszy od produkcji po rozlewanie w butelki szklane z uwagi na zapobieganie utlenianiu się oleju oraz przechowywanie.

PROCES POWSTAWANIA NASZYCH NATURALNYCH OLEJÓW

Oleje produkujemy za pomocą prostej metody mechanicznej, gdzie w sposób naturalny odbywa się tłoczenie na zimno w prasach ślimakowych, w kontrolowanej przez nas temperaturze, która nie może przekraczać 40 stopni Celsjusza.

W kolejnym etapie, po wytłoczeniu olej poddajemy procesowi naturalnej sedymentacji.
Proces ten polega na odstawieniu w pojemnikach sedymentacyjnych w celu samoistnego osadzenia się wszystkich pozostałości z procesu tłoczenia.

W ostatnim etapie, kiedy upłynie czas sedymentacji oleje rozlewamy do ciemnych, szklanych butelek. Następnie przechowyjemy  w lodówkach, aby chronić je przed światłem słonecznym i ciepłem.

Podczas przygotowywania olejów do wysyłki umieszczamy je w specjalne opakowania (styropianowe) termoizolacyjne, dzięki którym olej nie jest narażony na utratę swoich cennych właściwości odżywczych.